:: User Login ::    :: Create User Account ::

Wednesday July 26 2017 

Featured Sponsors Parnell's Ski Services Atomic

124636 visitors
since August 26, 2012


RSS Feed

Results



For Travelling Team Race Results, visit www.acapoints.ca

2017 Race Results:

House League Race #1, January 15, 2017

House League Race #2, January 28, 2017

House League Race #3, February 04, 2017

ISL CUP, February 11, 2017

House League Race #4, February 12, 2017

House League Championships, February 26, 2017

Club GS Championships, March 04, 2017

Otto Priessing Special Slalom, March 05, 2017

 

2016 Race Results:

House League Race #1, January 24

House League Race #2, January 31

House League Race #3, February 06

House League Race #4, February 21

House League Championship Race, February 28

2015 Race Results:

House League Race #1, January 17

House League Race #2, January 25

House League Race #3, February 01

House League Race #4, February 08

House League Championship Race, February 22

January 18 U12 @ Devil's Elbow Women

January 18 U12 @ Devil's Elbow Men

2014 Race Results:

House League Race #1

House League Race #2

House League Race #3

House League Race #4

Club GS Race 2014

Otto Priessing Special Slalom 2014

2013 Race Results:

U18 Blue - January 06 @ Alpine

U12 Rockets - January 12 @ Milton Heights

U14 Demons - January 12 @ Caledon

U12 Rockets - January 19 @ Devil's Elbow

House League Race #1 - January 20 @ Devil's Elbow 

U14 Renegades - January 20 @ Glacier

U16 Lightning - January 19 @ Snow Valley

U16 Lightning - January 20 @ Brimacombe

U14 Demons - January 19 @ Mansfield

House League Race #2 - January 27th @ Devil's Elbow

U16 Lightning - January 27th @ Glacier

U14 Podborski Cup - January 25th @ Craigleith

U10 Inviational - January 26th @ Milton Heights

U14 Renegades - January 26th @ Brimacombe

U18 Blue - Feb 02 @ Mansfield

House League Race #3 - Feb 02 @ Devil's Elbow

U14 Demons - Feb 03 @ Jozo Weider

U14 Renegades - Feb 03 @ Mansfield

U10 Invitational - Feb 03 @ Brimacombe

U12 Rockets - Feb 09 @ Devil's Elbow

U18 Blue - Feb 09 GS @ Mansfield

U18 Blue - Feb 10 Brooker Fujino GS @ TSC

U16 Lightning - Feb 10 @ Heights of Horseshoe

House League Race #4 - Feb 10 @ Devil's Elbow

U10 Invitational - Feb 16 @ Devil's Elbow

U14 Demons - Feb 17 @ Beaver Valley

 U12 Rockets - Feb 17 @ Milton Heights

U14 Renegades - Feb 24 Finals @ Muskoka Ski Club

U14 Demons - Feb 23 Finals @ Jozo Weider

U16 Lightning - Feb 24 Finals @ Craigleith

Club Race - March 02 @ Devil's Elbow

Otto Priessing Special Slalom - March 03 # Devil's Elbow

Gooch Cup - March 05 @ Toronto Ski Club